Kiev’de hafta sonu ne var ne yok?

675

 

Sürat teknekeri Dnyepr’da kapışacak

yar

Kiev hafta sonu renkli bir spor etkinliğine sahne olacak. Rusanovskaya sahilinde düzenlenecek sürat tekneleri yarışı meraklılarını bekliyor. Dileyen herkesin kendi sürat teknesi ile katılabildiği yarışlar ücretsiz izlenebilecek.

Saat: 10.00-18.00

Yol haritası:

 

Bal meraklıları buraya

bal56

Kiev’de meraklılarının iple çektiği bal panayırı için bu hafta sonu son iki gün. Akasya balından, kestane balına, envai çeşit balın ve bal ürünlerinin görücüye çıktığı panayır, başkentin “en tatlı”, keyifli etkinliklerinden biri.

Birbirinden leziz, doğal, halk arasında birçok hastalığa karşı “şifa niyetine” tüketilen balları denemek, bugüne kadar adını bile duymadığınız bal türleriyle tanışmak istiyorsanız bu etkinliği kaçırmayın.

Kostıçeva Caddesi’nde (Marşala Koneva ve Marşala Yakubovskogo caddeleri üzerinde) düzenlenen bal panayırı 21 Ağustos Pazar günü sona erecek.

Ziyaret saatleri: 09.00-21.00

Yol haritası:

 

Lezzet tutkunlarına: Ev yapımı ürünler

1129135

Peynir, salam, sosis, soslar, tatlılar, reçeller, ballar, doğal ekmekler, çaylar… Kiev’de hafta sonu (20-21 Ağustos) düzenlenecek gastronomi panayırımda, Ukrayna’nın dört bir yanından getirilen doğal lezzetler görücüye çıkacak.

Başlama saati: 10.00

http://www.d12.com.ua

Adres: Desyatinnaya, 12

Yol hariası:

 

Dream Big Festival

fest

Dans, eğlence, spor, sanat, yemek… Hafta sonu için hareketli bir aktivite arıyorsanız bu festival sizin için. Truhanov Adası’nda düzenlenece Dream Big Festival’de cumartesi günü (20 Ağustos) eğlence doruğa çıkacak. Gün boyu keyifli vakit geçirebileceğiniz etkinliğe giriş 100 grivna.

Yol haritası:

 

Plaj voleybolu turnuvası

Serin ve yağışlı havanın etkisinden sıyrılıp yeniden yaz havasına girmek istiyorsanız bu hafta sonu yolunuzu VDNH’ya düşürebilirsiniz. VDNH’daki havuz kompleksinde düzenlecek plaj voleybolu turnuvası renkli görüntüler oluşturacak.

Tarih: 20 Ağustos, 16.00

Giriş fiyatı: 50 UAH

Yol haritası:

 

Seramik festivali

sera2

Ukrayna’nın ünlü seramik ustalarının ürünleri Kiev’de görücüye çıkıyor. Polonyalı, Litvanyalı ve Japon seramik ustalarının eserlerinin de ilginç sergilendiği etkinlik görülmeye değer. Festival 24 Ağustos’ta son bulacak.

Giriş ücretsiz.

Adres: Naberejno-Lugovaya 2b

Yol haritası:

19.8.2016

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.