Hafta sonu önerisi: Türk ve Ukrayna ezgileri Kiev’de buluşuyor

Kiev’de hafta sonu planınızı yapmadıysanız bu haber sizin için: Türkiye’de ve dünyada ün kazanan Anchorus Çoksesli Korosu, Ukrayna’daki müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Anchorus Çoksesli Korosu ve Ukraynalı Kreşatik Akademik Oda Korosu, 17 Ağustos Cumartesi günü “Vatra Halkı” adlı konserde aynı sahneyi paylaşacak.

Türk ve Ukrayna geleneksel melodilerinin harmanlanacağı “Vatra Halkı (Vatra Folk)” adlı konser müzikseverleri bekliyor.

Bilet fiyatları: 150-200 UAH

Biletler için tıklayın

Adres: проспект Перемоги, 38 (Палац культури “Більшовик”)

Anchorus Çoksesli Korosu hakkında

Koronun internet sitesinde yer alan bilgi şöyle:

Çalışmalarına 2017 Şubat ayında başlayan Anchorus Çoksesli Korosu, önceki yıllarda farklı korolarda koristlik yapmış deneyimli koristler tarafından kuruldu. Türkiye’de çoksesli koro müziğini, dünya standartlarında icra eden bir koro olma ve bu potansiyeli yurt dışındaki ilgili platformlarda da sergileme vizyonuyla yola çıktı.

Anchorus, çağdaş uygarlıkların gerekliliği olan kültür ve sanat faaliyetlerinden çoksesli müziği icra ederek; bu faaliyetlerden müzikseverlerin yararlanmasını sağlamak, insanların ve dolayısıyla toplumun kültürel standartlarını yükseltme fırsatları yaratmak ve çoksesli müzik konusunda modern, çağdaş olanaklar ve fikirler sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

14.8.2019

 

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.