Eğitimde işbirliği artıyor: İTÜ’den Ukrayna üniversitelerine ziyaret

Türkiye ile Ukrayna, yüksek öğrenim alanında da ortak çalışmalara imza atmaya devam ediyor. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) ile Ukrayna’daki bazı üniversiteler arasında ikili işbirliği anlaşması imzalanıyor.

Erasmus + KA107 (Öğrenci ve Öğretim Üyesi Hareketliliği) işbirliği çerçevesinde İTÜ Ekonomi Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sinan Ertemel ve İTÜ Erasmus ofisinden Emel Kanbur, Ukrayna’nın önde gelen üniversitelerini ziyaret etti.

Ertemel ve Kanbur, Harkov Havacılık Üniversitesi, Harkov Radyo Elektronik Üniversitesi, Ulusal Teknik Üniversitesi Harkov Politeknik Enstitüsü, Kiev Politeknik Enstitüsü, Kiev Ulusal Ekonomik Üniversitesi, Kiev Ekonomi Okulu, Taras Şevçenko Üniversitesi ve Kiev Mohyla Akademisi’nde görüşmelerde bulundu.

UkraynaHayat’a bilgi veren Ertemel, “Şimdi bu sekiz üniversitenin ilgili bölümlerinden koordinatörler ders kataloglarını inceleyip onay verdikten sonra önümüzdeki haftalarda üniversiteler arasında ikili anlaşmalar imzalanacak. Bunun ardından Ulusal Ajans’tan istenecek ek ödeneklerle birlikte Bahar 2019 döneminden itibaren öğrenci ve personel hareketliliğine başlanması öngörülüyor” dedi.

20.7.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.