Başbakan Gonçaruk: “Yol inşaatlarında yolsuzlukları bitireceğiz”

“Ukrayna kara yolları işletmesi Ukravtodor’un kadrosu baştan aşağı değişecek. Yol inşaatlarında yolsuzluklara son verilecek.” Bu açıklama Başbakan Oleksiy Gonçaruk’tan geldi. 

Ukrayna Başbakanı Oleksiy Gonçaruk, Ukraina 24 kanalında katıldığı yayında, hükümetin 2020 yılındaki öncelikli hedefinin yol inşaatları olduğunu açıkladı.

Devlet kara yolları işletmesi Ukravtodor’un yeni Genel Müdürü Oleksey Kubrakov’un “genç ve profesyonel” bir yönetici olduğunu vurgulayan Gonçaruk, “Ukravtodor’da ilk hedef, yolsuzlukları sonlandırmak. Onlarca yöneticinin işine son verildi” dedi.

Ukrayna’da 2020 yılında 4 bin kilometre kara yolu inşa edilmesinin hedeflendiğini belirten Başbakan, “Bu rakamın üzerine de çıkılabilir. Bu konu, yabancı sermayeli şirketler de dahil olmak üzere, ne kadar sayıda kaliteli müteahhitin projelerde yer alacağıyla ilgili” diye konuştu.

Bazı projelere özel önem verildiğini de belirten Gonçaruk, “Kiev-Dnipro arasında yeni bir yol inşa etmeliyiz. Bu projenin büyük bir kesiminin inşasına başlandı, 2020’de tamamlanmasa bile, çok ciddi ilerleme sağlamamız gerekiyor” dedi.
Ukrayna’da 2020 yılında kara yollarının onarımı için kamu bütçesinden 20 milyar grivna (yaklaşık 842 milyon dolar) kaynak ayrıldığı açıklanmıştı.
7.1.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.