Alapala’dan Ukrayna’ya 42 milyon dolarlık tesis

Türkiye’de makine imalat sektörünün önde gelen kuruluşlarından olan ve 2017 yılında özellikle değirmen makineleri üretiminde dünya ikincisi olarak dikkatleri çeken Alapala Makine, yurt dışındaki yatırımlarına yenisini ekliyor.

Bu haber 04 Mayıs 2018 - 10:33 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Alapala Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Alapala, Ukrayna’da ilk etabını 2019’da bitireceği 42 milyon dolarlık yeni tesis projesi ile ilgili Ukrayna Devlet Fonu LLC Financial Company ile sözleşme imzaladı.

Çorum Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında robot teknolojisi de dahil en ileri teknolojiyi kullanan ve üretiminin Üretiminin yüzde 95’ini ihraç eden Alapala Makina, Ukrayna’da bir başarıya daha imza attı.

Ankara’da düzenlenen törene Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve Ukrayna Başbakan Yardımcısı Stephan Kubiv huzurunda gerçekleşen imza törenine Alapala ve LLC Financial Company temsilcilerinden oluşan heyet katıldı. Bu kapsamda Ukrayna Borispol’da ilk etabı 2019 yılı üçüncü çeyreğinde tamamlanması beklenen değirmenin toplam maliyetinin 42 milyon dolar olduğu vurgulandı.

Törende konuşan Agro Fonu Başkanı Andriy Radçenko, ilk değirmenin konumlanacağı bölgenin fırın işletmelerinin yoğunluğunun çok olduğu stratejik bir bölge olduğunu dile getirdi. Değirmen kompleksi projesinin inşasının uluslararası şirketlere Ukrayna’nın yatırım için cazip bir ülke olduğunu göstereceği dile getirilen törende ülkedeki sektörel ve diğer iş alanlarındaki havaya olumlu etki edeceği vurgulandı. (Corumhaber.net)

4.5.2018

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.