Savçenko gözaltına alındı, gizli çekim görüntüleri paylaşıldı: “Hükümet binalarını bombalarız” (VIDEO)

Ukrayna’da parlamentoyu kana bulama planı yaptığı iddia edien milletvekili Nadejda Savçenko ile ilgili önemli gelişmeler ülke gündeminde…

Ukrayna Başsavcısı Yuri Lutsenko, milletvekili Nadejda Savçenko’nun parlamentoda bombalı ve silahlı saldırı düzenleme hazırlığında olduğunun ortaya çıkarıldığını iddia etmişti.

Ukrainskaya Pravda gazetesinin haberine göre, parlamentoda bugün yapılan oturumda dokunulmazlığı kaldırılan Savçenko daha sonra gözaltına alındı. Böylece milletvekilinin yargılanmasının önü açılmış oldu.

Diğer yandan Ukrayna Başsavcılığı, Savçenko’nun terör eylemine hazırlandığının kanıtı olduğu öne sürülen görüntüleri bugün Youtube kanalından paylaştı. Görüntülerde Savçenko olduğu iddia edilen kişi, Donbass bölgesinde çok sayıda silah ve mühimmatla birlikte yakalanan ve ülke genelinde büyük çaplı terör eylemlerine hazırlandığı belirtilen Vladimir Ruban olduğu öne sürülen kişiyle yan yana görülüyor.

İddiaya göre, görüntülerde Ruban, Ukrayna ordusunda görevli Berezen soyadlı kişiye, Ukrayna’yı kaosa sürüklemek ve darbe yapmak için planladıkları terör eylemleri hakkında bilgi veriyor. Görüntülerde Ruban ve Savçenko oldukları iddia edilen kişiler, provokasyon yaparak halkı sokağa dökme, hükümet binalarını havaya uçurma planlarını anlatıyor.

Ukrayna’da şok iddia: “Milletvekili Savçenko, parlamentoyu bombalayarak katliam yapacaktı!”

22.3.2018

 

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.