TURKSİD Ukrayna, projelerini anlattı: Organize sanayi siteleri, düşük faizli kredi…

Ukrayna’da kısa süre önce faaliyete giren TURKSİD Ukrayna derneği yönetimi, Türk basın mensupları ile kahvaltıda bir araya gelerek, derneğin hayata geçirmeyi planladığı projeler hakkında bilgi verdi.

Bu haber 24 Şubat 2020 - 10:24 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Türkiye Ukrayna Romanya Kırım Sanayici ve İş İnsanları Derneği (TURKSİD Ukrayna) tarafından Kiev’de düzenlenen kahvaltılı toplantıya, Ukrayna’daki Türk gazeteciler, Türkçe yayın yapan internet sitelerinin yöneticileri ve TURKSİD Ukrayna Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan TURKSİD Ukrayna Başkanı İsmet Yüksel, derneğin amacının Ukrayna’da farklı sektörlerde faaliyet gösteren iş insanlarını bir araya getirmek ve ülke pazarına girmek isteyen iş insanlarına yol göstermek olduğunu söyledi. “Herkese dokunacağız” sloganıyla yola çıktıklarını belirten Yüksel, “İş hacimlerine bakmaksızın, tüm şirketlere kapımız açık. Üyelerimizden ödeme güçlerine göre aidat alacağız” dedi.

“TURKSİD üyelerine düşük faizli kredi” projesi

TURKSİD Ukrayna’nın hayata geçirmeyi planladığı projelerle ilgili bilgi veren Yüksel, “TURKSİD Organize Sanayi Siteleri” kurmayı planladıklarını belirtti.

Yüksel ayrıca, TURKSİD üyeleri için düşük faizli kredi sağlanmasına yönelik olarak bankalarla görüşme halinde olduklarını söyledi.

TURKSİD Ukrayna dernek merkezinin açılışının kısa süre içinde yapılmasının planladığını belirten Yüksel, derneğin seçimli genel kurulunun düzenlenmesi için de hazırlıkların sürdüğünü kaydetti.

24.2.2020

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.