Onur Taahhüt’ten Ukrayna’da yeni proje: Zaporoje’de köprü inşa edecek

Altyapı projelerine hız verilen Ukrayna’da Türk şirketleri bu alanda önemli rol üstlenmeye devam ediyor. Ülkenin yollarına damga vuran Onur Taahhüt, önemli bir köprü ihalesi kazanarak yeni bir başarıya daha imza attı.

Ukrayna Devlet Kara Yolları Kurumundan (Ukravtodor) yapılan açıklamada, Ukrayna’nın Zaporoje kentinde inşa edilecek kara yolu köprüsü ihalesini Türk şirketi Onur Taahhüt’ün kazandığı açıklandı.

Şirketin köprü projesi inşaatının ilk bölümü için 11 milyar 918 milyon grivna (yaklaşık 487 milyon dolar) teklif verdiği, diğer şirketlerin tekliflerinin ise 12,3 milyar grivna ve 11,95 milyar grivna olduğu  belirtildi.

Ukravtodor Başkanı Oleksandr Kurbakov, “Rekabetin yüksek olması pazarın gelişmesini sağlıyor. Bu projenin, ülkede yol inşaatlarının kalitesinde yeni bir başlangıç olacağını umuyoruz” dedi.

Türk şirketi Limak’ın da aynı projeyle ilgilendiği, ancak daha sonra ihaleye girmekten vazgeçtiği yazıldı.

Zaporoje’de Dnyeper Nehri üzerinden geçecek ve şehrin farklı yakalarını birbirine bağlayacak köprünün uzunluğunun 9,1 kilometre olacağı açıklandı. Borispol-Dnipro-Zaporoje-Mariupol N-08 Otoyolu kapsamında inşa edilecek projenin tamamlanma süresinin 48 ay olduğu belirtildi.

22.2.2020

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.