Kiev, Lviv ve Odesa’da koronavirüs yasakları: Market ve eczane dışında tüm işletmeler kapatılıyor

Ukrayna’da koronavirüsün yayılmasını önlemek için yeni önlemler alınmaya devam ediyor. Kiev, Lviv ve Odesa kentlerinde geniş kapsamlı kısıtlamalara gidiliyor.

Bu haber 16 Mart 2020 - 8:20 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Ukrayna’nın Kiev, Odesa ve Lviv kentlerinde 16 Mart Pazartesi gününden itibaren koronavirüs önlemleri kapsamında eczane ve gıda marketleri dışındaki tüm dükkanların, kafe, restoran, gece kulübü, spor salonu, sinema, müze, alışveriş merkezi ve pazarların geçici süreliğine kapatılacağı açıklandı. Bankaların ise faaliyetlerine devam etmesi bekleniyor.

Odesa Belediye Başkanı Gennadiy Truhanov, kentte 10’dan fazla kişinin toplandığı tüm işletmelerin kapatılacağını, gerek görülmesi halinde kısıtlamaların genişletilebileceğini belirtti.

Lviv Belediye Başkanı Andriy Sadoviy de sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla alınan önlemleri duyurdu.

Kiev Belediye Başkanı Vitaliy Kliçko, başkentte 17 Marttan itibaren gıda, ev bakım ürünleri satan marketlerinin, eczanelerin, akaryakıt istasyonlarının ve bankaların dışında tüm işletmelerin geçici olarak kapatılacağını duyurdu. Başkentte alışveriş merkezleri, kafe, bar, restoran, gece kulüpleri, kuaförler, güzellik salonları ve spor salonlarının da faaliyetleri durduruluyor.

Ukrayna’da şu ana kadar koronavirüs tespit edilen 3 kişiden biri hayatını kaybetti. Ülkede 3 Nisan tarihine kadar tüm eğitim kurumları tatil edilmiş, toplu etkinlikler ertelenmiş, yabancıların ülkeye girişi yasaklanmış, hava yolu yolcu ulaşımı durdurulmuştu.

16.3.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.