Kiev’de yılbaşı: Nerede hangi kutlama var?

Yeni yıl kapıda… Işıl ışıl bir görünüme bürünen Kiev, yılbaşı havasına şimdiden girdi bile. İşte başkentte yılbaşı ve Noel coşkusunun yaşanacağı bazı adresler:

Bu haber 25 Aralık 2019 - 11:22 'de eklendi ve kez görüntülendi.

SOFİYSKAYA MEYDANI

Sofiyskaya Meydanı bu sene de yılbaşı ve Noel kutlamalarının kalbinin attığı yer olacak. Dev yılbaşı ağacının açılışı geçtiğimiz günlerde yapıldı. Işıl ışıl olan meydanda panayır, konserler ve çeşitli eğlencelerle “şenlik” havası 19 Ocağa kadar devam edecek. 31 Aralık günü Sofiyskaya Meydanı’nda eğlenceler gündüz saatlerinden itibaren başlayacak, gece havai fişek gösterileriyle coşku doruğa çıkacak. Mihaylovskaya Meydanı’nda da yılbaşı ve Noel boyunca çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Giriş ücrtesiz.

Adres: Volodimirska, 22

VDNH’DA KIŞ ŞÖLENİ

Kiev’in gözde parklarından VDNH’da da şimdiden yeni yıl coşkusu başladı. Çocuklar ve yetişkinler için kurulan  eğlence alanlarında renkli etkilikler yılbaşı havasına girmek isteyenleri bekliyor. Parka giriş tüm kış boyunca ücretsiz. Konserler, yarışmalar, şovlar, hediyelik eşyaların satıldığı panayırlar, buz pateni pisti, yiyecek bölümü ve daha birçok etkinlik ile VDNH, Kiev’de yine yılbaşının ve Noel eğlencelerinin en önemli adreslerinden biri.

Adres: Akademika Gluşkova, 1

KONTRAKTOVAYA MEYDANI

Başkentin tarihi semti Podol da yine renkli kutlamalara sahne oluyor. Kontraktovaya Meydanı’nda yılbaşı ve Noel dönemi boyunca her hafta sonu ve resmi tatil günlerinde çeşitli konserler ve renkli eğlenceler düzenlencek.

Giriş ücretsiz.

Metro: Kontraktovaya Ploşad

ŞEVÇENKO PARKI

Kiev’in merkezindeki Şevçenko Parkı da buz pateni pisti ve ışıl ışıl süslemeleriyle yılbaşı havasına girmek isteyenleri bekliyor. Parkta kurulan panayırda farklı lezzetlerin tadına bakabilir, hediyelik eşyalar satın alabilirsiniz. Şevçenko Parkı’nda yılbaşı gecesi kutlamalar 21.30’da başlayacak.

Giriş ücretsiz.

25.12.2019

 

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.