Büyükelçilikten Ukrayna’daki Türk iş dünyasına çağrı: 16 Ocakta bilgilendirme toplantısı

T.C. Kiev Büyükelçiliği, Kiev’de çok yakında düzenlenecek olan Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) ve Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu (TEİK) toplantıları öncesi, Ukrayna’daki Türk iş dünyasına yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlemeye hazırlanıyor.

Büyükelçiliikten yapılan duyuru şöyle:

“Türk İş Dünyasının Değerli Temsilcileri,

Ukrayna ile ikili ilişkilerimizdeki başlıca mekanizmaları teşkil eden Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey (YDSK) ile Ticari ve Ekonomik İşbirliği Komisyonu’nun (TEİK) bir sonraki toplantılarına dair hazırlıklar sürmektedir.

Bu kapsamda, Ukrayna’da bulunan Türk şirketlerinin faaliyet gösterdikleri sektöre ilişkin başlıca sorunlar ile bu sorunlara yönelik çözüm önerilerini ele almak amacıyla, 16 Ocak Perşembe günü saat 17:00’de Büyükelçilik kançılarya binasında (Panasa Myrnoho Sk. No: 22) bir toplantı düzenlenecektir. Odesa Ticaret Ataşemizin de yer alacağı toplantıya katılımınızdan memnuniyet duyulacaktır.

Toplantıya katılamayacak işadamlarımızın da katkı sunabilmesini teminen, karşılaşılan temel sorunlar ile çözüm önerilerinin mümkünse toplantı tarihine kadar kiev@ticaret.gov.tr e-posta adresine iletilmesi rica olunur.

Saygılarımızla,

T.C. Kiev Büyükelçiliği”

14.1.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.