Погляд турецького бізнес-світу в Україні: які заходи впровадив Lifecell під час пандемії?

Як і в будь-якій іншій країні світу в Україні Коронавірус (Covid-19) негативно вплинув на економіку. Як вплинули заходи протидії розповсюдження вірусу на турецьке бізнес середовище в країні? Чи змогли адаптуватись компанії до нових умов? Які заходи впроваджують? Які мають прогнози щодо майбутнього? «Украйна Хаят» у своїх інтерв’ю з керівниками підприємств, що ведуть діяльність у різних секторах, тримає руку на пульсі ситуації у турецькому бізнес середовищі. Ісет Язиджи, СЕО одного з найбільших турецьких інвесторів в Україні – компанії Lifecell поділився з Бахадиром Ванли своїми прогнозами, роздумами та розповів про кроки, які здійснила компанія.

Bu haber 22 Nisan 2020 - 10:35 'de eklendi ve kez görüntülendi.

Більшість секторів економіки були неготові до пандемії корона вірусу (Covid-19). Як цей стан вплинув на Ваше підприємство, чи змогли Ви адаптуватись до нових умов?

Якщо ми скажемо, що весь світ був не готовий до такої пандемії, то ми, напевно, значно перебільшимо. Той факт, що люди лишились вдома ізольованими і проблема психологічного стану, спричиненого ізоляцією, – це ті проблеми, які погіршили ситуацію на початку карантину. Щодо ведення професійної діяльності – компанії, які мали вже готову цифрову інфраструктуру, не зазнали такого великого негативного впливу від нових викликів.

Ми, компанія Lifecell, позиціонуємо себе флагманом діджиталізації у власному секторі. Такі заяви не пов’язані з короновірусом. Ми успішно продовжуємо рухатись у напрямку діджиталізації саме з часів впровадження 3G у кожному напрямку своєї діяльності, заявах та послугах, які надаємо. Тому ми вважаємо себе однією із компаній, які перші змогли адаптувати свою діяльність до нових викликів.

Ми протягом останніх трьох років змогли налагодити можливість керування і контролю продажу та технічних операцій у будь-якому куточку країни у режимі реального часу за допомогою телефонів, комп’ютерів та планшетів, організувати дистанційну роботу, здатні систематизувати співпрацю наших працівників у діджиталізованому середовищі. Тому усі впроваджені заходи не створили для нас нових викликів та не призвели до скрутного становища. Також вирішити, як діяти далі у цих умовах, не стало для нас проблемою.

Які заходи Ви впровадили у зв’язку з пандемією?

Спочатку ми визначили свої пріоритети у зв’язку з наближенням загрози пандемії. Основні з них полягали у тому, щоб:

1. Забезпечити надання нашим оператором послуг найвищої якості у зв’язку із прогнозами щодо зростання потреби людей у зв’язку у порівнянні зі звичайними умовами;

2. Максимально захистити наших працівників від зараження вірусом;

3. Забезпечити обов’язкову співпрацю з відповідними уповноваженими державними органами з метою надання абсолютно усім користувачам інформації шляхом безкоштовного і легкого доступу суспільства до необхідних та правдивих даних.

Після визначення цих основних принципів з 13 березня ми перейшли з офісної на систему дистанційної роботи. Наших співробітників, яким за специфікою своєї роботи необхідно перебувати на вулиці, ми забезпечили масками, дезінфікуючими засобами та іншими захисними засобами. Ми вирішили усі технічні питання для можливості роботи відповідно нових потреб нашої цифрової інфраструктури ІСТ, яку ми використовуємо на нашій компанії для забезпечення усієї нашої діяльності у цифровому вимірі. Ми впровадили систему, яка дозволяє створити найкращі можливості надання послуг найвищої якості за нових надзвичайних обставин шляхом швидкого надання інформації.

Ми здійснили чудові заходи, які дозволили здійснити суспільний внесок під час пандемії та карантину.
– Найперше – це надання інформації усім користувачам Lifecell щодо вірусу та необхідних заходів протидії за допомогою інформаційної сторінки про Covid-19, доступ до якої на безкоштовній основі мають усі абоненти «Lifecell. – У результаті домовленостей з керівництвом областей, ми створили можливість зв’язку з людьми шляхом надсилання їм безкоштовних інформаційних смс (коротких повідомлень). За рахунок цього ми забезпечили можливість інформування громадян щодо вірусу. – У зв’язку з самоізоляцією ми створили нагадування шляхом висвітлення на основному екрані пристроїв користувачів надпису BUD V’DOMA замість назви оператора зв’язку/мобільної мережі.  Після нас таке нагадування застосували інші оператори з метою допомоги у підвищенні громадської свідомості.- Ми забезпечили нашим лікарям, які протистоять вірусній загрозі в країні, пакети послуг, що містять безкоштовні 20 GB Інтернету та 1500 хвилин на дзвінки на номери будь-якого оператору країни. Таким чином, ми допомогли приблизно 15 000 лікарям максимально залишатися на зв’язку.- Ми, як Lifecell, розпочавши кампанію допомоги «Компанія з великим серцем», допомогли опорній лікарні на Київщині та подарували надзвичайно важливий у боротьбі з цим вірусом апарат штучної вентиляції легень. Крім того, ми замовили ще один апарат штучної вентиляції легень для міської лікарні в Умані, яка є опорною у боротьбі з пандемією, за рахунок бюджету компанії. Він надійде в квітні.

Як вплинула пандемія на Ваших працівників?  Які заходи Ви впровадили щодо працівників компанії?  

Наскільки б наші працівники не були готові до дистанційної роботи, безумовно, все одно виникла низка питань, пов’язаних із переходом всієї компанії на дистанційну роботу і принципами її керування. Але креативні співробітники компанії Lifecell пристосувались до ситуації надзвичайно швидко і така нова організація роботи відразу стала «новою нормою».

Чи були звільнення?  Якщо так, працівників яких відділів було звільнено? 

Ще на початку карантину, керівництво компанії зважило усі економічні ризики. Ми передбачили не тільки ризики, пов’язані зі здоров’ям, а й  негативні економічні наслідки, які, нажаль, будуть, та здійснили відповідні корективи на різних рівнях із урахуванням негативних прогнозів. Іншою нашою метою було уникнення звільнень. І ми продовжуємо рухатись у цьому напрямку. Ми продовжуємо працювати, здійснюючи всі необхідні дії для того, щоб пережити цей період без хвилювань працівників Lifecell «Чи залишусь я завтра з роботою?» в умовах, які охопили та збентежили весь світ. З одного боку, не втративши жодного нашого співробітника, з іншого, продовжуючи надавати нашим споживачам послуги, ми весь час концентруємо нашу увагу на тому, як зі свого боку ми можемо бути соціально відповідальними, організовуємо нові проекти.

Чи є працівники, які до цього часу працюють в офісі? Якщо так, на яких посадах вони працюють? 

Я можу сказати, що кількість наших працівників, які перебувають в офісі настільки мала, що можна сказати їх зовсім немає. Є декілька наших співробітників, які відвідують операційний центр забезпечення мережі у випадку надходження критичних сигналів системи. При цьому ми на найвищому рівні забезпечуємо виконання ними усіх гігієнічних процедур та робимо все можливе для уникнення контакту з іншими особами під час приїзду-виїзду з робочого місця.

Як ви забезпечуєте координаційний зв’язок між співпрацівниками? Як часто відбуваються заплановані онлайн зустрічі та яка їх тематика?

Увесь наш координаційний зв’язок та обговорення на сто відсотків відбувається у цифровому форматі. У деякі дні кількість нарад перевищує п’ятсот на день. Ми слідкуємо за усіма проведеними обговореннями та кількістю їх учасників шляхом створення щоденних звітів. Ми нічого не втратили з точки зору продуктивності. Єдиною проблемою є соціалізація наших працівників, те, що вони сумують за спілкуванням зі своїми колегами під час обідніх перерв та перерв на каву. Ми нічого не можемо вдіяти з цим, окрім того, що підтримувати заходи, спрямовані на контроль за розповсюдженням епідемії. Ми продовжуємо працювати з переконанням, що все владнається.

Яку програму Ви використовуєте для онлайн нарад?

Ми використовуємо власну цифрову розробку для обміну повідомленнями і відео зв’язку BIP та програму Skype for Business.

Чи є у Вас розроблена стратегія ведення діяльності під час епідемій чи інших схожих надзвичайних станів? Чи можете розказати про неї?

Я вірю в те, що весь світ отримав певні уроки від такої ситуації, якими важкими вони б не були. Для нас так само вона стала повчальною. Ми розробили певні базові принципи для того, щоб бути готовими для подібних ситуацій у майбутньому, і перше, що мені спадає на думку – забезпечення перебування наших працівників вдома. Я думаю, що суспільство потребує від нас здійснення низки заходів, впровадження яких є нашим обов’язком перед суспільством відповідно до сектора нашої роботи. У цій сфері ми радимось із відповідними уповноваженими установами, вносимо їм пропозиції.

Проте, той факт, що в Україні ідентифікація абонентів не є обов’язковою, ускладнює не лише наші зусилля, а й діяльність відповідальних державних служб. Ми можемо побачити успішні випадки використання мобільних технологій у таких країнах як Ізраїль, Південна Корея, Китай. Тут ми не можемо діяти так само тому, що у нас немає персональних даних власників номерів, їх адреси тощо. Логічно, що  ви не можете керувати тим, чого не знаєте. На жаль, наші можливості у сфері технологій використовуються з метою визначення хворих, які не є зареєстрованими, на мінімальному рівні на випадок можливої епідемії. Ми, як компанія Lifecell, продовжимо робити загальні опитування, розповідати про необхідні заходи та наші пропозиції можливих рішень.

Які Ваші подальші плани?

Перше, це пережити епідемію та забезпечити повернення до нормального життя крок за кроком.

Як Ви розцінюєте заходи запобігання розповсюдження епідемії, впроваджені в Україні? 

Я вірю в те, що український уряд здійснив правильні та вчасні заходи з метою запобігання розповсюдженню епідемії. Особливо правильним було рішення про впровадження самоізоляції. Проте, той факт, що виконання рекомендацій було покладено на свідомість людей, унеможливив отримання швидкого результату. Я переконаний, що кількість зроблених тестів є недостатньою. Результат дій, впроваджених вчасно, безпосередньо залежить від їх виконання населенням. Особисто я переконаний, що здійснив у цьому напрямку все від мене залежне.

На Ваш погляд, які наслідки епідемії будуть для економіки країни і як довго вони триватимуть?
Звичайно, найбільш негативним наслідком для країни є кількість загиблих громадян, і це втрата яку неможливо повернути. Поряд із тим є економічне згортання, яке вже зараз відчувається в усьому світі, безробіття, проблеми купівельної спроможності, я думаю наразі це лише вершина айсбергу. У будь-якому разі проблеми епідемії, винайдення ліків та щеплення будуть рано чи пізно вирішені. Але вже зараз зрозуміло, що відновлення економічної руїни, яку ми отримали внаслідок епідемії, та загоєння цих ран триватиме довго. Я сподіваюсь, що ми подолаємо епідемію до того, як вона спричинить ще більші негативні наслідки. Важливим є повернення людей до нормального життя без втрати людьми своєї роботи, без загрози продовольчої кризи, уникаючи ще більших соціальних проблем.

Розкажіть, будь ласка, трохи про те, які здійснюються заходи підготовки переходу України на технологію 5G ?

Я переконаний у тому, що Україна перейде на технологію 5G після 2021 року. Звичайно, цьому має передувати процес підготовки. Спочатку потрібно розказати людям про те, що собою представляє технологія 5G та що від неї необхідно очікувати. Необхідно оцінити наскільки доцільними для України будуть інвестиції у технологію. Тобто, якщо ця технологія використовуватиметься для того, щоб зробити швидкість Інтернету більшою, швидшим завантаження фільмів, виникає питання у необхідності її використання.
З іншого боку, важливою є позиція уряду щодо цього питання. Уряд не має розцінювати 5G  як один із видів отримання доходу від ліцензії. Необхідно зробити підготовку та розробити стратегічні рішення щодо того, у яких сферах будуть використані технічні переваги від нових технологій, які забезпечить 5G, який додатковий внесок здійснить 5G для суспільства та економіки.

Необхідно забезпечити розуміння його населенням, детально та у зрозумілому вигляді розповідати про нього. Якщо б не було карантину, Lifecell зробив би у наших точках продажу у п’яти великих містах презентацію 5G у реальному форматі. Усе необхідне для цього було підготовлено, але з метою запобігти скупчення людей і тим самим не сприяти поширенню коронавірусу, заходи були перенесені на невизначений час.

Те, що 5G принесе в наше життя неймовірну кількість нового, є зрозумілим вже зараз. Це технологія здатна доволі продуктивно керувати виробництвом без участі людини, крім того, вона здатна започаткувати процеси, які у майбутньому зможуть полегшити наше життя.
Проте, зараз населення не спроможне у достатній мірі оцінити те, як ми можемо користуватись цією технологією, не володіє достатньою про неї інформацією.

Що Ви думаєте про теорію змови, яка стверджує про те, що коронавірус було створено за допомогою технології 5G ?    

Такі теорії змови обговорювали і при переході на 3G і 4G.  На разі не існує жодного наукового підтвердження того, що епідемія Covid-19 або будь-якої іншої хвороби спричинена 5G, незважаючи на численну кількість публікацій у засобах масової інформації або соціальних мережах.

Коротко кажучи, я можу стверджувати, що новини щодо цієї теорії, які наразі з’являються, є неправдивими.  Переконаний, що не потрібно спиратись на непідтверджену інформацію.

22.4.2020

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.